راه‌های کاهش نرخ پرش ایمیل

کاهش نرخ پرش ایمیل

نرخ پرش بالا می‌تواند بر اعتبار و قدرت برند شما تاثیر منفی بگذارد. هر کاربری انتظار دارد تا در صندوق ایمیل خود اطلاعات مفید و کاربردی دریافت کند و اگر این اتفاق برای وی نیافتد مطمئنا هر دو طرف متضرر خواهند شد. در ادامه راه‌های کاهش نرخ پرش را با شما مرور خواهیم کرد. با سندر همراه ما باشید.

 

چرا بالا بودن نرخ پرش خطرناک است؟

بالا بودن نرخ پرش در خبرنامه‌های شما باعث می‌شود نرخ تحویل (delivery) به شدت تحت تاثیر قرار گیرد و اگر این اتفاق به طور مداوم رخ دهد شانس قرار گیری ایمیل‌های شما در پوشه اسپم به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین شما وظیفه دارید دائما خبرنامه‌های خود را زیر نظر قرار دهید و آن‌ها را بهینه سازی کنید. نرخ پرش نرمال در کسب‌و‌کارهای و صنایع مختلف متفاوت است اما حالت نرمال اعدادی کمتر از 2 تا 5 درصد است و اگر این عدد بالاتر از 5 درصد قرار گیر، زنگ خطر برای شما به صدا در خواهد آمد و باید بلافاصله لیست خود را تمیز کنید و مخاطبان خاموش را از آن حذف کنید.

 

چگونه کاهش نرخ پرش ایمیل را رقم بزنیم؟

اگر نرخ پرش از حد متوسط بالاتر برود، احتمال قرارگیری ایمیل‌های شما در پوشه اسپم به شدت افزایش می‌یابد. در ادامه قصد داریم بهترین روش‌هایی که می‌تواند برای کاهش نرخ پرش ایمیل موثر باشد را به شما معرفی کنیم.

 

لیست خود را دائما به روز کنید

یکی از کارهایی که باید به صورت منظم انجام دهید، به روز رسانی لیست کاربران خبرنامه ایمیلی است. بسیاری از کاربران در خبرنامه شما ثبت نام می‌کنند اما هیچ گاه ایمیل‌های شما را باز نمی‌کنند. بنابراین برای شروع کار بهتر است اول به سراغ این افراد بروید و آن‌ها را از لیست خود خارج کنید تا بر میزان عملکرد شما تاثیر منفی نگذارند.

 

ایمیل اسپم ارسال نکنید

تحقیقات مختلف نشان می‌دهد که 53 درصد از خبرنامه‌های ارسال شده در پوشه اسپم قرار می‌گیرند. مطمئنا هیچ کس دوست ندارد ایمیل‌های غیر مرتبط با عنواین زرد دریافت کند. بنابراین قبل از ارسال خبرنامه، حتما عنوان ایمیل را چک کنید و از عباراتی مانند: پیشنهاد رایگان، همین الان شروع کن و … استفاده نکنید. برای این کار توصیه می‌کنیم یک چک لیست برای ارسال خبرنامه تهیه و از ان استفاده کنید.

 

مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید

تقسیم بندی لیست کاربران به این معنی است که اطلاعات مورد نیاز توسط کاربر دریافت خواهد شد و احتمال قرار گرفتن در لیست سیاه کاربران به حداقل مقدار ممکن خواهد رسید. یکی از موثرترین روش‌های تقسیم بندی کاربران، تقسیم کردن مخاطبان به دو گروه با فعالیت بالا و فعالیت پایین است. چنانچه کاربری تعامل بیشتری با خبرنامه‌های شما دارد، بهتر است برای او ایمیل‌های بیشتری ارسال کنید. همچنین برای کاربران خاموش نیز کمپین‌های شخصی سازی شده اجرا کنید.

 

تست A/B را جدی بگیرید

بعضا برخی از ایمیل‌هایی که ارسال می‌کنیم عملکرد بهتری نسبت به دیگر کمپین‌ها دارد، ابتدا باید مشخص کنید که CTA و محتوای آن ایمیل‌ها چه بوده است؟ چرا مخاطب با آن ارتباط برقرار کرده است؟ با پاسخ به این سوالات می‌توانید کمپین‌های موفق‌تری داشته باشید. دائما پارامترها را در کمپین‌های مختلف اندازه‌گیری کنید و مواردی که نتایج درخشان‌تری داشته‌اند را به سایر کمپین‌ها تعمیم دهید.

 

ایمیل‌های اشتباه را از لیست حذف کنید

یکی از کارهایی که به عنوان یک دیجیتال مارکتر باید به آن توجه کنید، این است که اگر خبرنامه شما به مخاطب نرسید و که احتمالا به خاطر اشتباه بودن ایمیل آدرس و یا غیرفعال بودن آن اتفاق می‌افتد، باید هر چه سریع‌تر آن آدرس ایمیل را از لیست مخاطبان خود حذف کنید تا هزینه‌های ایمیل مارکتینگ شما کاهش یابد.

 

محتوای متناسب با کاربر ارسال کنید

معمولا ایمیل کاربران را به واسطه دانلود یک کتابچه الکترونیکی، درخواست دموی نرم افزار و یا دانلود بخشی از محتوا دریافت می‌کنیم. بنابراین براین اساس می‌دانیم که مخاطب ما به چه نوع محتوایی علاقمند است و با چه نوع محتوایی تعامل بیشتری برقرار می‌کند. در این حالت سعی کنید بر روی مخاطبان خود تمرکز کنید و تیم محتوا بخواهید، مطالب کاربری برای این گروه تهیه و ارسال کنند.

 

تغییرات جدید را ثبت کنید

حتما شما هم مثل، همان ایمیلی که در دوران دبیرستان داشتید را استفاده نمی‌کنید! این خود یک نشانه است که از هر از گاهی از مخاطبان خود بخواهید تا بروزترین و در دسترس ترین ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند تا هم شانس افزایش نرخ باز شدن ایمیل بالا برود و هم مطمئن باشید که پیام شما به مخاطب هدف به درستی ارسال و تحویل وی شده است.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *