همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ

همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال، بازاریابی آنلاین، تبلیغات اینترنتی و … هرچه شما آن را بنامید این روزها بسیار شنیده می‌شود. به هر حال استفاده از اینترنت روز به روز در حال افزایش است و این مساله باعث تغییر در رفتار مردم برای خرید محصولات و تعاملات آن‌ها شده است. بازاریابی دیجیتال مانند هر نوع بازاریابی دیگر، برای ارتباط و تاثیرگذاری بر مشتریان بالقوه به وجود آمده است. و تفاوت واقعی آن این است که با مشتریان به صورت آنلاین ارتباط برقرار می‌کند و آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با سندر همراه باشید تا همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ را با شما مطرح کنیم.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال به هر گونه بازاریابی در فضای آنلاین گفته می‌شود. بازاریابی از طریق ایمیل، تبلیغات کلیکی، بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و حتی وبلاگ نویسی همه و همه نمونه‌های برجسته دیجیتال مارکنیگ هستند. این ابزار به شما کمک می‌کنند تا شرکت و برند خود را به مخازبان بشناسید و میزان فروش‌تان را افزایش دهید.

 

دارایی‌های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تقریبا هر چیزی می‌تواند یک دارایی دیجیتال باشد. بسیاری متوجه نیستند که چه تعداد دارایی در بازاریابی آنلاین در اختیار دارند. در اینجا به چند نمونه اشاره خواهیم کرد:

  • وب سایت (لوگو، کلمات اختصاری و …)
  • محتوای ویدیویی (تبلیغات ویدیویی، دموی محصول و …)
  • تصاویر (اینفوگرافیک، عکس محصول، عکس شرکت و …)
  • محتوای نوشته شده ( پشت‌های وبلاگ، کتاب‌های الکترونیکی، توضیحات محصول و …)
  • محصولات یا ابزارهای آنلاین (ماشین حساب، محتوای تعاملی، SaaS و …)

تقریبا می‌توانیم بگوییم بیشتر دارایی‌های دیجیتال در یکی از دسته‌بندی‌های فوق قرار می‌گیرد اما بازاریاب‌های باهوش همواره به دنبال راه‌های جدید برای دسترسی بیشتر به مشتریان احتمالی هستند. بنابراین مطمئن باشید که می‌توانید این لیست را توسعه دهید. و این موارد همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ نخواهند بود.

 

مولفه‌های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

نقاطی که مشتریان و یا کاربران ما در فضای آنلاین با آن مواجه هستند بسیار زیاد و وسیع است. برای استفاده صحیح از این کانال‌های بازاریابی باید درک درستی از هر کدام داشته باشید. با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر صحبت کنیم.

 

بهینه سازی موتورهای جستجو: به مجموعه فرایندهایی که باعث می‌شود صفحات وب سایت شما در بالای نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد، سئو گفته می‌شود. استفاده از سئو می‌تواند ترافیک هدفمند و زیادی را به سمت وب سایت شما هدایت کند. که هم در برندسازی و هم در فروش تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. برای پیاده سازی یک استراتژی صحیح برای سئو نیاز است ابتدا بر روی کلمات کلیدی تمرکز کنید و محتوای مناسب کاربران را تولید کنید.

 

بازاریابی محتوا: این نوع از مارکتینگ خیلی جنبه تبلیغاتی ندارد و بیشتر به آموزش و الهام بخشیدن به مشتریانی که به دنبال اطلاعات هستند، می‌پردازد. هنگامی که مخاطبان شما با وبلاگی که در آن به بسیاری از سوالات آن‌ها پاسخ داده می‌شود مراجعه می‌کنند به مرور به عنوان رهبر و یک منبع معتبر برای آن‌ها شناخته خواهید شد. این مساله در بلند مدت به افزایش فروش شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. البته به شرطی که محتوا هدفمند و مرتبط با صنعت شما باشد.
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی: این نوع بازاریابی بسیار فراتر از داشتن یک حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی مختلف است. فرآیند تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی بسیار سخت و پیچیده است و هرچه کاربران بتوانند از برند شما و محتواهایتان الهام بگیرند احتمال اینکه به دنبال کننده شما تبدیل شوند بسیار زیاد خواهد بود. برای این کار باید ابتدا پرسونای کاربران خود را تعیین کرده و سپس اقدام به تولید محتوا برای آن‌ها بکنید.
بازاریابی ایمیلی: با گذشت بیش از دو دهه، ایمیل همچنان سریع‌ترین و مستقیم‌ترین راه برای دستیابی به مشتریان با اطلاعات حیاتی است. امروزه برای موفق بودن در کمپین‌های ایمیل مارکتینگ، باید بسیار جذاب، آموزنده و سرگرم کننده عمل کنید تا شانس باز شدن آن‌ها را داشته باشید در غیر اینصورت از نگاه کاربر دور خواهید ماند. برای بازاریابی ایمیلی باید پنج ویژگی اصلی را داشته باشید: قابل اعتماد، مرتبط بودن، متن مناسب، هماهنگ بودن و استراتژیک بودن.
اتوماسیون بازاریابی: استفاده از این ابزار به شما کمک می‌کند تا با اتوماتیک کردم فرآیندها شانس افزایش درآمد و حفظ و نگهداشت مشتریان را بیشتر تجربه کنید. بررسی‌های مختلف نشان داده است؛ شرکت‌هایی که از اتوماسیون بازاریابی استفاده کرده اند توانسته‌اند در 6 تا 9 ماه بیش از ده درصد درآمد خود را افزایش دهند. البته قبل از این کار باید فرآیندها و کانال‌های بازاریابی را به درستی شناسایی کنید تا بهترین نتیجه ممکن را از بگیرید.
تبلیغات کلیکی: در این نوع از تبلیغات به ازای هر کلیک از شما هزینه دریافت می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید با مشخص کردن بودجه روزانه خود به راحتی ترافیک ورودی به وب سایت‌تان را مدیریت کنید. همچنین باتوجه به بلند مدت بودن استراتژی سئو، شما می‌توانید در کوتاه مدت در تبلیغات گوگلی جایگاه دلخواه خود را در نتایج موتورهای جستجو بدست آورید که به این ترتیب شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

آیا دیجیتال مارکتینگ کارایی دارد؟

بازاریابی دیجیتال یک گزینه عالی برای هر نوع کسب و کاری است. مهم نیست شما فروشگاه ارایه کننده گیفیت کارت بازی دارید و یا یک داشنگاه معتبر بین المللی هستید! اگر می‌دانید که می‌خواهید چه کسی را هدف قرار دهید، می‌توانید از بازاریابی دیجیتال برای هدف قرار دادن هر کسی در هر مکانی استفاده کنید. با این حال استراتژی یک شرکت B2B با یک شرکت B2C متفاوت است. که باید آن را مدنظر قرار دهید.

شرکت‌های B2C چگونه استفاده می‌کنند؟

به طور کلی قیمت محصولات شرکت‌های B2C بسایر پایین‌تر از شرکت‌های B2B است. به همین دلیل برای فروش نیاز به روش‌ها و فرایندهای پیچیده نیست. بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که محصول یا خدمات خود را با پیام مناسب در معرض دید مخاطبان قرار دهید. به نظر می‌رسد شرکت‌های B2C می‌توانند کارکرد مناسبی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌هایی که در بالای قیف بازاریابی است داشته باشند.

 

شرکت‌های B2B چگونه استفاده می‌کنند؟

اکثر شرکت‌های B2B مخاطبان بسیار خاصی دارند که هدف قرار دادن ان‌ها با استفاده از شبکه‌های اجتماعی کار دشواری است. بعلاوه چرخه فروش شرکت‌های B2B بسیار طولانی‌تر و پرپیچ و خم‌تر است. به همین دلیل استراتژی‌های طولانی مدت مانند بازاریابی محتوا یا بازاریابی از طریق ایمیل اغلب برای بستن یک معامله ضروری است. به هر حال شما می‌توانید با مقدار کمی تست به نتیجه دلخواه خود برسی. البته صبر داشتن در بازاریابی را نباید فراموش کنید.

 

نتیجه گیری

بازاریابی دیجیتال، بازاریابی آینده است! علاوه بر تمام مزایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم شما می‌توانید نتایج تلاش‌های خود را با دقت بررسی کنید، این به این معناست که می‌توایند بفهمید کدام استراتژی و کدام کانال نرخ تبدیل مناسب را برایتان داشته استو کدامیک سود ده نبوده است. اینکه کسب و کار شما B2C و یا B2B باشد اهمیت ندارد. این مهم است که همه کسب و کارها باید از این بستر برای رشد و توسعه بیزنس خود از آن استفاده کنند. امیدوارم توانسته باشیم عنوان مقاله “همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ” کمی برایتان بیشتر باز کنیم.

مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *