نکات کلیدی برای ساخت خبرنامه ایمیلی

خبرنامه ایمیلی

بسیاری از بازاریابان دیجیتال این سوال را می‌پرسند که آیا ایمیل مارکتینگ به کسب و کار ما کمک خواهد کرد؟ آیا این ابزار به افزایش فروش و یا مشارکت بیشتر مخاطبان منجر می‌شود؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها ابتدا باید بدانیم که آیا خبرنامه ما دارای طراحی مناسب است؟ آیا در زمان مناسب ارسال شده است؟ آیا به صورت هدفمند و شخصی سازی شده ارسال شده است؟ اگر پاسخ به سوالاتی که مطرح کردیم مثبت است مطمئن باشید که افزایش سرنخ بازاریابی، افزایش فروش و افزایش مشارکت مخاطبان را خواهید داشت. اما اگر چنین نیست حتما نرخ لغو اشتراک‌ها افزایش می‌یابد. با سندر همراه باشید تا نکات کلیدی برای طراحی و ساخت خبرنامه ایمیلی را با هم مرور کنیم.

 

خبرنامه ایمیلی چیست؟

خبرنامه، در واقعی ایمیلی است که برای لیست مخاطبان شما ارسال می‌شود و معمولا در آن مطالب جذاب و مهم، آخرین آفرها و یا اطلاع از جدیدترین محصولات قرار داده شده است. خبرنامه‌ها علاوه بر اینکه می‌توانند باعث افزایش ترافیک وب‌سایت شما شوند، می‌توانند به افزایش آگاهی و مشارکت کاربران کمک کنند. اما یک خبرنامه خوب دارای چه ویژگی‌هایی است؟ در ادامه قصد داریم به این ویژگی‌ها اشاره کنیم با سندر همراه باشید.

 

ویژگی‌های خبرنامه ایمیلی موفق چیست؟

صرف ارسال ایمیل برای انبوهی از مخاطبان، به معنی انجام صحیح ایمیل مارکتینگ نیست، خبرنامه ایمیلی موفق دارای ویژگی‌هایی است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهم کرد.

 

موضوع مناسب انتخاب کنید

خب، همه شنیده‌ایم که فقط 3 ثانیه فرصت داریم دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم. در غیر اینصورت نادیده گرفته می‌شویم! واقعا زمان کمی است. تحقیقات بازاریابی نشان داده است که حدود 70 درصد از مخاطبان بعد از خواندن موضوع ایمیل و عدم رضایت از آن، آن‌ها را به پوشه اسپم هدایت می‌کنند! و یا ایمیل را به طور کلی پاک می‌کنند. یکی از کارهایی که می‌توانیم مخاطب را جذب کنیم استفاده از ایموجی است این کار باعث افزایش نرخ باز شدن خبرنامه ایمیلی می‌شود.

 

نام فرستنده ایمیل مهم است

اگر از شخصی که هرگز نام او را نشنیده‌اید ایمیلی دریافت کنید، آیا آن ایمیل را باز می‌کنید یا آن را پاک می‌کنید؟ حداقل 42 درصد از کاربران قبل از باز کردن ایمیل نام فرستنده را بررسی می‌کنند. تنها در صورتی که برند شناخته شده‌ای دارید، از آن به عنوان نام فرستنده ایمیل استفاده کنید و در غیراینصورت بهتر است از نام مدیر عامل، مدیربازاریابی و … برای ارسال ایمیل‌های خود استفاده کنید. این کار مخاطب را ترغیب می‌کند تا ایمیل را باز کرده و مطالعه کند.

 

از قالب مناسب استفاده کنید

مطالعات بسیار زیادی نشان داده است که عرض استاندارد برای یک خبرنامه ایمیلی 600 پیکسل است! اما خبر خوب اینکه اگر از سرویس ایمیل مارکتینگ سندر استفاده می‌کنید، لازم نیست نگران این موضوع باشید و تمام قالب‌های ایمیل که این سرویس به شما پیشنهاد می‌دهد دارای این استاندارد است. نکته بعدی ریسپانسیو بودن قالب خبرنامه است. باید توجه داشته باشید که این روزها بیشتر افراد از موبایل برای بازکردن ایمیل استفاده می‎کنند بنابراین هنگام طراحی این مورد را فراموش نکنید.

 

ایمیل را برند شده ارسال کنید

قرار دادن لوگو، رنگ سازمانی و یا استفاده از کاراکتر سازمانی به گیرندگان خبرنامه کمک می‎کند تا شما را سریع‌تر بشناسند و در کنار آن باعث افزایش اعتماد و در نتیجه تعامل بیشتر می‌شود. ثبات در طرح‌ها و قالب بسیار مهم است بنابراین اگر الگو و یا قالبی را انتخاب کردید، هرگز آن را به صورت تصادفی تغییر ندهید و سعی کنید همواره از یک خط مشی مشخص پیروی کنید تا مخاطبان دچار سردگمی نشوند. یک ایمیل خوب می‌تواند تک ستون بوده و در قسمت هدر نام و لوگوی شما در آن درج شده باشد.

 

از فونت مناسب استفاده کنید

تایپوگرافی چه در طراحی وب‌سایت باشد و چه برای طراحی خبرنامه ایمیلی مهم است. فونت‌هایی که در خبرنامه استفاده می‌کنیم تاثیر به سزایی در درک بهتر مخاطب دارد. تاکنون شده کتابی را مطالعه کنید که از فونت نامناسبی استفاده کرده باشد؟ مطمئنا اگر این چنین باشد از خواندن آن کتاب و یا مقاله خسته خواهید شد و خیلی زود آن را کنار می‌گذارید. بنابراین فونتی را انتخاب کنید که در تمام مرورگرها یکسان دیده شود، بیش از دو فونت (یکی برای تیتر و یکی برای متن) استفاده نکنید و در آخر از فونتی استفاده کنید که در وب‌سایت، اپلیکیشن خود استفاده کردید. این یکپارچگی به مخاطب در درک بهتر محتوای خبرنامه کمک خواهد کرد.

 

به تصاویر توجه کنید

نقش تصاویر در درک بهتر متن ایمیل بسیار مهم است. فرض کنید در بالای خبرنامه ایمیلی از عکسی استفاده کردید که از تخفیف 25 درصدی صحبت می‌کند و در زیر تصویر نیز همان متن را به کار بردید، آیا این تصویر کمکی به درک بهتر محتوا کرده است؟ خیر. بنابراین تصاویری انتخاب کنید تا هم توجه کاربر را جلب کنند و هم باعث افزایش درک خبرنامه شود. همچنین این مساله را فراموش نکنید که بسیاری از کاربران دانلود شدن تصاویر را غیر فعال می‌کنند پس خبرنامه باید بدون تصویر هم کامل و قابل فهم باشد.

 

رنگ نقش تعیین کننده دارد

رنگ‌ها نقش تعیین کننده‌ای در طراحی خبرنامه دارند. رنگ می‌تواند به شناخت برند، زیبایی خبرنامه و افزایش فروش کمک کند. بنابراین هنگام انتخاب رنگ دقت کنید. همچنین می‌توانید از ابزارهای مختلفی برای انتخاب پلت‌های رنگی استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که اولا رنگ‌های انتخابی با برند شما همخوان باشند و دوما باعث افزایش جلب توجه مخاطب شوند. همچنین در انتخاب رنگ دکمه‌ها توجه کنید؛ تحقیقات نشان داده است دکمه‌های قرمز نرخ کلیکی بهتری نسبت به رنگ سبز دارند.

 

کوتاه و مختصر بنویسید

وقتی یک بازدید کننده به وب‌سایت شما سر می‌زند، هدف افزایش مشارکت، افزایش زمان حضور در آن صفحه و کاهش نرخ پرش است اما برای یک خبرنامه ایمیلی این موضوع کاملا برعکس است! هدف نهایی افزایش باز کردن و کلیک و ورود به وب‌سایت است. به همین دلیل کوتاه بودن ایمیل مهم است. اما دقیقا چند کلمه بنویسیم؟ تحقیقات نشان ایمیل‌هایی با حدود 200 کلمه بهترین نرخ کلیک را دارند. البته همواره تاکید کرده‌ایم بهترین راه برای فهمیدن اینکه چه چیزی برای مخاطب شما مفید است را باید از طریق A/B تست بدست آورید و هیچ قانون صد درصدی وجود ندارد.

 

محتوا مناسب ارسال کنید

به احتمال زیاد، مشترکان خبرنامه نمی‌خواهند همیشه از محصولات یا خدمات شما چیزی بشوند، و حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی ایمیلی را از یک برند خاص دریافت می‌کنید دوست دارید فریاد بزنید! متخصصان معتقد هستند برای اینکه نرخ لغو عضویت بالا نرود، بهتر است میزان محتوای آموزشی را افزایش دهید. اما این نسبت به چه صورتی باشد؟ براساس توصیه هاب اسپات، 90 درصد محتوای ایمیل آموزشی و تنها 10 درصد از آن را حاوی محتوای تبلیغاتی باشد.

 

دکمه فراخوان را جدی بگیرید

در پایان، موفقیت طراحی یک خبرنامه ایمیلی با میزان نرخ کلیک و میزان باز شدن آن سنجیده می‌شود. بنابراین نقش یک دکمه فراخوان (CTA) بیش از هر زمانی اهمیت پیدا خواهد کرد. یک دکمه خوب دارای سه ویژگی است: اولا به خوبی قابل مشاهده باشد، دوما در فرمت‌های مختلف دیده شود و ثالثا در محل مناسبی قرار گرفته باشد و احساس اضطرار را در کابر ایجاد کند. همچنین رنگ دکمه نیز در نرخ کلیک موثر است؛ در یک مطالعه موردی نشان داده شد که دکمه با رنگ قرمز، توانسته 21 درصد عملکرد بهتری نسبت به رنگ سبز برای جلب توجه ایجاد کند.

 

قبل از ارسال انبوه تست کنید

تست کردن آخرین نکته‌ای است که باید توجه کنید. برای شروع بهتر است به سمت سرویس‌های بروید که مشترکین بیشتری دارند، به عنوان مثال سرویس جیمیل گوگل تقریبا بیشترین سهم بازار را داراست. پس ابتدا یک تست برای حساب کاربری خودتان که قبلا در جیمیل ایجاد کرده‌اید ارسال کنید. حتما نحوه نمایش خبرنامه ایمیلی را در گوشی‌های مختلف به خصوص پرچم‌داران تست کنید تا مشکلی وجود نداشته باشد.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *