چرا تولید پادکست را پیشنهاد می‌کنیم؟

تولید پادکست

پادکست‌ها حاوی اطلاعات، نکات آموزنده هستند که همین مساله باعث شده است بسیاری از افراد به سمت آن سوق پیدا کنند. حتما در اطراف شما هم افرادی وجود دارند که خیلی اهل مطالعه نیستند اما به پادکست‌های بی پلاس گوش می‌دهند! این دقیقا همان چیزی است که شما را به عنوان صاحب کسب و کار و یا یک دیجیتال مارکتر باید به آن توجه داشته باشید و در این کانال نسبتا جدیدا بازاریابی حضور پیدا کنید. در ادامه قصد داریم نکاتی را برای تولید پادکست بیان کنیم. با سندر همراه ما باشید.

 

رقابت در پادکست بسیار کم است

بازار رقابت محتوای متنی به شدت رقابتی است و اینکه به راحتی بتوانید به صفحه یک موتورهای جستجو ورود پیدا کنید تقریبا امری غیرممکن به حساب می‌آید. اجازه دهید با یک آمار به مقایسه این موضوع بپردازیم. در شبکه اجتماعی فیس بوک بیش از 80 میلیون صفحه وجود دارد؛ اما کل پادکست‌هایی که در حال پخش در جهان هستند 70 هزار مورد است! بنابراین با ورود به این بازار می‌توانید تعداد زیادی مشتری جذب کنید. تنها کاری که باید انجام داد تولید محتوای ارزشمند است.

 

برای مخاطب بسیار راحت است

برخلاف مخاطبان وبلاگ که باید محتوا را تا انتها بخوانند و یا حتی مخاطبان فیلم که باید بنشینند و فیلم را ببینند. مخاطبان پادکست تنها کاری که باید انجام دهند این است محتوا پخش کرده و آن را گوش دهند و در کنار آن به انجام سایر امور خود بپردازند. بنابراین در روزگاری که همه افراد چندین و چند کار مختلف دارند وجود چنین نوعی از محتوا می‌تواند مشکلات بسیاری از ما را حل کند. پس وقت آن رسیده برای تولید پادکست آستین‌ها را بالا بزنید.

 

یک محتوای سازگار با موبایل است

موبایل فرندلی بودن یا سازگار بودن با موبایل از دیگر دلایلی است که تولید این محتوا را محبوب کرده است! شاید جالب باشد که بدانید 69 درصد از مخاطبان پادکست هنگام انجام سایر کارهای خود به پادکست گوش می‎دهند و این یعنی از موبایل برای این کار استفاده می‌کنند. این دقیقا دلیلی است که باعث می‌شود اهمیت تولید این سبک از محتوا را بیشتر از گذشته کند. در باشگاه ورزشی، هنگام دویدن و … می‌توانید به پادکست مورد علاقه‌تان گوش کنید.

 

به شدت در حال رشد است

پادکست در میان مخاطبان به شدت در حال رشد است. براساس آمارهایی که استاتیستا اعلام کرده است، 48 میلیون شونده پادکست در هفته وجود دارد البته این آمار مربوط به سال 2018 بوده است آمارها نشان می‌دهد در سال 2021 این عدد به 115 میلیون نفر ارتقا یافته است! یعنی در سال 2 برابر شده است. این یک نقطه عطف بزرگی برای پادکست‌ها و یک دوره زمانی مهم برای بازاریابانی است که می‌خواهند شروع به تولید پادکست کنند. 

 

مخاطبان پادکست وفادار هستند!

یکی از نکاتی که برای سایر انواع محتوا به خصوص محتوای متنی به وجود نمی‌آید این است که افراد به هیچ وبلاگی وفاداری آنچنانی ندارند اما در پادکست با میزبان یا مجری آن ارتباط بسیار نزدیکی پیدا می‌کنند و همواره سعی می‌کنند جدیدترین اپیزودهای آن پادکست را دنبال کنند. آمارها نشان داده است که مخاطبان پادکست بعد از اتمام گوش دادن به محتوای مورد علاقه خود به شبکه‌های اجتماعی رفته و در مورد محتوای آن با سایر دوستان‌شان در موردش حرف می‌زنند.

 

یک رسانه تعاملی به حساب می‌آید

یکی از ویژگی‌های که می‌تواند یک رسانه را به موفقیت برساند تعاملی بودن آن است. شما در یک وبلاگ چنین چیزی را مشاهده نمی‌کنید اما در پادکست می‌توانید مانند یک برنامه رادیویی سنتی مخاطبان را روی لایو آورده و از آن‌ها بخواهید که سوالات خود را مطرح کنند و یا با شما هماهنگ شوند. این تعامل به تحکیم ارتباط شما با مخاطبان کمک می‎کند. تعداد بسیار کمی از محتوا در این سطح از تعامل را با مشتریان و مخاطبان خود دارند.

 

هزینه تولید آن منطقی است

هزینه تولید یک پادکست باکیفیت منطقی است و شما با خرید یک میکرون با قیمت متوسط می‌توانید یک پادکست بسازید البته اگر قصد دارید این کار حرفه ای تر ادامه دهید، مطمئنا باید تجهیزات گرانقیمت تری خریداری کنید. اما در مقایسه با تولید محتوا و عکس که نیازمند دوربین و تجهیزات بیشتری است این روش نسبتا مقرون به صرفه‌تر به حساب می‌آید. بنابراین به بودجه کم هم می‌توایند کار را شروع کنید کافیست همت داشته باشید.

 

بازاریابی محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *