تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو چیست؟

تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو

سئو به شما کمک می‌کند تا در بالای صفحه نتایج جستجو SERP قرار بگیرید. همین اتفاق به نوبه خود، می‌تواند به بهبود برند شما کمک شایانی کند تا به عنوان یک مرجع در صنعت خود شناخته شوید. با این حال رقابت سنگین باعث می‌شود به این راحتی‌ها در نتایج بالا نیایید و همین مساله شروع انجام کارهای سئو خارجی است. و شاید جالب باشد که بدانید ایمیل مارکتینگ می‌تواند اثرات مثبت بر روی نتایج ارگانیک شما داشته باشد و هزینه‌های سئو خارجی شما را کاهش خواهد داد. تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو چیست؟ در این مقاله قصد داریم به نکاتی در این خصوص با شما صحبت خواهیم کرد.

 

5 تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو

هیچ یک از کانال‌های بازاریابی به صورت مستقل کار نمی‌کنند و مطمئنا هر یک بر دیگری اثرگذار هستند. اما بسیاری از بازاریابان بدون توجه به این نکته سعی در رقابت شدید با رقبای خود تنها در یک کانال مشخص می‌کنند که باعث از بین رفتن سرمایه و بودجه بازاریابی خواهد شد. در ادامه 5 تاثیر ایمیل مارکتینگ در سئو را با هم مرور خواهیم کرد.

 

نرخ پرش را کاهش دهید

با کمک بازاریابی ایمیلی، می‌توانید بازدید بالایی را به وب‌سایت یا وبلاگ خود هدایت کنید. بسیاری از برندها سعی می‌کنند با قرار دادن فرم عضویت خبرنامه در انتهای پست‌های وبلاگ، تعداد مخاطبان خود را افزایش دهند. و همین مساله می‌تواند یک سرنخ مهم برای شماست که بدایند مخاطب به چه نوع محتوایی علاقه‌مند است. و همانگونه که قبلا در مورد اصول ارسال خبرنامه ایمیلی صحبت کردیم، اگر محتوای مرتبط با نیاز کاربر ارسال کنید، نرخ پرش به شدت کاهش پیدا خواهد کرد که بر سئوی وب‌سایت یا وبلاگ شما موثر است.

 

از دکمه فراخوان استفاده کنید

قرار دادن یک دکمه فراخوان (CTA) یکی از جدایی‌ناپذیرترین قسمت‌های ایمیل است. بنابراین باید از این امکان به بهترین نحوه ممکن استفاده کنید و با هدایت کاربر به صفحات مختلف وب‌سایت از او بخواهید اقدامی را انجام دهد. تعداد اقداماتی که می‌توانید در خبرنامه از کاربر بخواهید بسیار زیاد هستند به عنوان مثال: می‌توانید درخوسات کنید که ایمیل را برای دوستان خود ارسال کند و یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد و هزاران ایده دیگری که ممکن است به ذهن‌تان برسد. اما باید توجه داشته باشید که هرچقدر تعداد CTA در کل خبرنامه زیاد باشد کاربر گیج خواهد شد. به همین دلیل توصیه می‌شود یک و نهایتا دو CTA شاخص در ایمیل داشته باشید.

 

محتوای شخصی سازی شده ارسال کنید

تقسیم بندی مخاطبان، پیش از ارسال خبرنامه شخصی سازی شده بسیار مفید خواهد بود. هنگامی که فردی محتوای سفارشی دریافت می‎کند، احتمال افزایش مشارکت با خبرنامه را افزایش می‌دهد. در واقع ، حدود 98٪ از کل بازاریابان معتقدند که شخصی سازی در بهبود روابط مشتری تاثیر دارد. طبق گزارش Everorage، حدود 78از بازاریابان از شخصی سازی محتوا برای ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنند. این بالاترین درصد در بین کانال‌های مختلف است. برای اینکه بفهمید مشترکان شما چه می‌خواهند، می‌توانید یک نظرسنجی طراحی و از طریق ایمیل برایشان ارسال کنید.

براساس نتایجاین نظرسنجی، می‌توانید محتوای شخصی سازی شده ایجاد کرده و از طریق ایمیل با آنها به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، این نظرسنجی ها می تواند به شما کمک کند لیست ایمیل خود را به طور موثرتری تقسیم کنید. وقتی مشترکین شما محتوای شخصی و مرتبط را می‌خوانند، به احتمال زیاد آن را به اشتراک می‌گذارند یا حتی به آن لینک می‌دهند. این به نوبه خود می‌تواند باعث افزایش دسترسی به محتوای شما شود و همچنین می‌تواند برخی از بک لینک‌های طبیعی را برای شما به همراه داشته باشد. چنین فعالیتی توسط مشترکان شما می‌تواند میزان بازدید و مشخصات پیوند ورودی شما را افزایش دهد، که می‌تواند رتبه شما را در گوگل ارتقا دهد. 

 

از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

شاید کمی عجیب به نظر برسد، قرار دادن دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی در انتهای ایمیل می‌تواند به بازنشر محتوای شما کمک کند و در نهایت تاثیر خود را بر ترافیک وب‌سایت شما خواهد داشت. البته این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که محتوای شما ارزشمند، شخصی‌سازی شده و باکیفیت باشد. در این صورت می‌توانید انتظار این را داشته باشید که ترافیک آن به سمت وب سایت یا وبلاگ سرازیر شود.

 

آگاهی از برند ایجاد کنید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، افرادی که ایمیل خود را به صورت روزانه چک می‌کنند، حتی اگر از شما خرید نکنند، شما با شناساندن برند خود توانسته‌اید موفق شوید. چرا؟ زیرا کاربر در آینده وقتی که قصد دارد از خدماتی مشابه محصولات شما استفاده کند با به یاد آوردن برند شما وارد وب سایت شما خواهد شد. بازاریابی ایمیلی را به عنوان بخشی از یک استراتژی کلی بازاریابی برای ایجاد آگاهی از برند برتر ذهن مشتری بسیار مهم است. فقط از طریق ایمیل مارکتینگ فراتر بروید و کلی بیندیشید. برای ارتقا نام تجاری خود از طریق انواع مختلف محتوا، مانند وبلاگ‌ها ، ویدیوها و رسانه‌های اجتماعی، استراتژی ایجاد کنید.

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *