چرا نباید بانک ایمیل خرید؟

بانک ایمیل

خرید بانک ایمیل یک انتخاب وسوسه برانگیز است. تبلیغات گسترده در اینترنت باعث می‌شود بسیاری گمان کنند که خرید آن باعث رشد سریع کسب و کارشان می‌شود. اما این لیست از پیش آماده شده تنها یک دام برای شماست! در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا خرید لیست ایمیل اقدامی منطقی و درست نیست؟ با سندر همراه ما باشید.

 

به چه دلیلی نباید بانک ایمیل بخریم؟

علی رغم وسوسه‌هایی که ممکن است برای شما وجود داشته باشد که یک بانک ایمیل بخرید، در این مورد به ما اعتماد کنید و هرگز به سراغ خرید چنین لیستی نروید. در ادامه قصد داریم به شش دلیل مهم اشاره کنیم.

در ابتدا باید بدانید که اگر مشترکین ایمیلی شما در اروپای غربی و آمریکای شمالی زندگی می‌کنند شما حق ارسال خبرنامه و ایمیل‌های تبلیغاتی بدون کسب رضایت صریح از آن‌ها را ندارید.

در مرحله بعد، ارسال ایمیل به مخاطبانی که آن‌ها را نمی‌شناسید و یا تاکنون از سرویس شما استفاده نکرده‌اند باعث می‌شود شما را به عنوان یک اسپمر بشناسند و از هیچ وقت از خدمات شما استفاده نکنند.

ارسال ایمیل، به افرادی که کسب و کار شما را نمی‌شناسند تنها باعث ارسال پیام شما به پوشه اسپم خواهد شد، همچنین ممکن است آی پی شما در لیست سیاه سرویس‌های رایگان ایمیل مانند: جیمیل و یاهو قرار گیرد.

در کنار همه این موارد، سرویس‌های ایمیل مارکتینگ هیچگاه به شما اجازه نخواهند داد که از آی پی‌های آن‌ها سو. استفاده کنید و برای مشترکان خبرنامه غیر واقعی ارسال کنید. و از همه مهمتر باید بپذیریم که لیست ایمیل با ارزش به سادگی قابل فروش نیستند!

 

چه مشکلاتی ممکن است برایتان رخ دهد؟

اما مشکلاتی که ممکن است برای برند شما به وجود بیاید کم نیستند، در ادامه به برخی از مهمترین مشکلاتی که می‌تواند خسارت جبران ناپذیری به برندتان به وجود بیاورد را اشاره خواهیم کرد.

 

محتوای نامرتبط نتایج ضعیف به همراه دارد

مرتبط بودن کلید موفقیت در هر کانال بازاریابی است. بهترین کاری که به عنوان یک بازاریاب می‌توانید انجام دهید این است در دوره‌ای که صندوق‌های کاربران پر از محتواهای بی ارزش و غیر مرتبط است، اطلاعات مفید و کاربردی در اختیارشان قرار دهید. اما مشکل از همین جا شروع می‌شود، شما بانک ایمیل را خریداری کردید و تقریبا هیچ اطلاعاتی از کاربران ندارید! بنابراین امکان شخصی سازی محتوا برای شما صفر خواهد بود و این یعنی شکست در در برنامه ایمیل مارکتینگ شما!

 

خرید لیست، به برند شما آسیب وارد می‌کند

هیچ کس دوست ندارد، ایمیلی که درخواست آن را نداشته است دریافت کند، حتی اگر از طرف منابعی باشد که آن‌ها را می‌شناسد و یا به آن‌ها اعتماد دارد. چه برسد به خبرنامه ایمیلی ای که نه آن برند را می‌شناسد و نه درخواست ارسال ایمیل کرده است! توجه داشته باشید که اگر افرادی که این نوع ایمیل‌ها را دریافت می‌کنند، خبرنامه شما را در پوشه اسپم قرار دهند دیگر هیچ راهی برای بازگشت برند شما در صندوق پیام‌ها وجود نخواهد داشت.

 

آمارهای شما را به هم می‌زند

اگر خبرنامه شما توسط گیرنده ایمیل، به عنوان اسپم علامت گذاری شود، آی پی شما نیز اسپم می‌شود و در بدترین حالت می‌تواند آی پی شما را در بلک لیست قرار دهد. این بدان معناست که اگر دفعه بعدی که خبرنامه را ارسال می‌کنید، افرادی که خود در خبرنامه شما عضو شده‌اند نیز پیام شما را دریافت نخواهد کرد و مستقیم وارد پوشه اسپم می‌شود. این مساله می‌تواند نتایج فاجعه باری برای کسب و کار شما داشته باشد به همین دلیل خرید بانک ایمیل را به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم.

 

نتیجه گیری

خرید بانک ایمیل را فراموش کنید، بر کسی پوشیده نیست که افزایش لیست مخاطبان فرآیند زمانبری است، اما رشد ارگانیک در بلند مدت سود دهی بیشتری برایتان به ارمغان خواهد داشت. برای افزایش تعداد مخاطبان خود کافیست، صفحات فرود و فرم‌های مناسب ایجاد کنید و سعی با گرفتن تایید مشترک آن‌ها را در خبرنامه‌ها عضو کنید تا به این تریتب اطلاعات مفیدی را در اختیارشان قرار دهید. این مساله هم نرخ باز شدن ایمیل و هم نرخ تبدیل را بهبود خواهد داد. به جای توجه به کمیت بر روی کیفیت خبرنامه‌های خود توجه کنید.

 

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *