اسرار بازاریابی در صنعت بازی

اسرار بازاریابی در صنعت بازی

کلیشه‌های قدیمی دیگر از بین رفته است! از زنان مسن گرفته تا ورزشکاران، از بچه‌ها تا حسابداران همه و همه در حالی بازی کردن هستند. دنیای ما به سرعت در حال تبدیل شدن به بهشت گیمرهاست. جری تک تخمین می‌زند ارزش کلی این صنعت در سال 2021 بیش از 180 میلیارد دلار باشد. در این سال‌ها بازاریاب‌های زیادی تلاش کردند که در این صنعت موفق شوند؛ اما همه آن‌ها با شکست مواجه شده‌اند. اسرار بازاریابی در صنعت بازی چیست؟ با سندر همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

 

پنج راه برای بازاریابی مدرن در صنعت بازی

طبق گفته Nielsen بیش از 64 درصد از آمریکایی‌های بالای 13 سال بازی‌های ویدیویی را روی دستگاه‌های خود انجام می‌دهند. هرچند در گذشته بازاریاب‌ها موفقیت چندانی در معرفی بازی‌ها نداشتن. اما امروزه تغییرات بسیار زیادی اتفاق افتاده است. استفاده از کانال‌های بازاریابی دیجیتال به قدرت بازاریاب‌ها افزوده است. با این حال باید دید برای رسیدن به موفقیت چه اقداماتی را باید انجام داد. با ما همراه باشید.

 

جهان دیوانه موبایل است

برای اینکه این نکته را بهتر درک کنید، قصد داریم شما را با برخی از این آمارهای مهم آشنا کنیم که مطمئنا در تصمیم گیری شما به عنوان بازاریاب بسیار تاثیر خواهد گذاشت:

  • بازی‌های موبایل 51 درصد از کل درآمد جهانی صنعت بازی را تامین می‌کند.
  • درآمد صنعت بازی‌های موبایل از تولید ناخالص کاستاریکا بیشتر است!
  • گیمرهای 18 تا 35 ساله آمریکایی هر روز 48 دقیقه بازی موبایلی انجام می‌دهند.

این یک بازار عظیم و سریع است که شرکت‌ها می‌توانند آن را هدف قرار دهند. کافیست برای بازی خود از یک اینفلوئنسر استفاده کنید! مطمئن باشید که به سرعت میزان آگاهی از برند شما افزایش خواهد داشت.

مثال عالی این کار را می‌توانید در کمپانی سوپر سل مشاهده کنید که از ده اینفلوئنسر برای معرفی بازیهای خود استفاده کرد و بلافاصله بعد از انتشار بیش از 5 میلیون کاربر ثبت نام کردند! از آن زمان تاکنون بسیاری از تولیدکنندگان بازی تحت تاثیر استفاده از اینفلوئنسرها قرار گرفت. پس یکی از مهمترین روش‌ها در بازاریابی در صنعت بازی اینفلوئنسر مارکتینگ است.

 

زنان در حال افزایش هستند

شاید برایتان عجیب به نظر برسد اما آمارها نشان داده است که حدود 45 درصد از گیمرها را زنان و دختران تشکیل می‌دهند! البته بهتر است بگوییم مشتاق‌ترین گیمرها زنان میانسال هستند. این خبر برای استودیوهای گیم سازی خبر بسیار خوبی است. از یک دهه گذشته تاکنون به تعداد زنان گیمر افزوده شده است و همین خبر باعث شده بسیاری از گیم سازان به سمت تولید بازی‌های اختصاصی برای بانوان بروند. بعلاوه تعداد زیادی از اینفلوئنسرهای حوزه بازی در یوتیوب، زنانی هستند که سن آن‌ها نسبتا زیاد است و این اقبال بیشتر از هر کسی سرمایه‌گذاران این حوزه را خوشحال کرده است!

 

محتوای ویدیویی پادشاهی می‌کند

همزمان با رشد صنعت بازی، بازاریابی برای آن نیز رشد زیادی داشته است. در این میان ویدیو که جذابیت زیادی دارد می‌تواند مصرف‌کنندگان را تحت تاثیر قرار دهد. اسمارت اینسایت ادعا می‌کند محتوای ویدیویی بیش از 78 درصد از کل ترافیک داده را در جهان به خود اختصاص داده است البته این آمار مربوط به سال 2019 بوده و هر ساله به آن افزوده می‌شود. تعداد کانال‌های یوتیوب که به نقد و بررسی بازی‌ها می‎پردازند روز به روز اضافه می‌شود تا جایی که از ده کانال برتر یوتیوب شش مورد آن مربوط به گیم است! بنابراین به عنوان یک بازاریاب صنعت بازی در خصوص محتوای ویدیویی باید توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

شناخت از برند همه چیز است!

بسیاری از کمپانی‌ها و استودیوهای گیم سازی برای ارایه محصول خود از یوتیوبرها استفاده می‌کنند. البته این طیف از تولیدکنندگان محتوا در آمریکای شمالی بسیار زیاد است. این حرکت باعث می‌شود بسیاری از علاقه‌مندان بازی در همان روز ارایه با آن آشنا شوند. این کار علاوه بر اینکه به رشد فروش در روزهای ابتدایی بازی کمک می‌کند، به افزایش آگاهی از برند هم کمک بسیار زیادی خواهد کرد. پس همانگونه که متوجه شدید در بازاریابی در صنعت بازی هم برندینگ دارای اهمیت است و هر برندی که شناخته شده تر باشد و از دید کاربران “تو چشم‌تر” باشد شانس موفقیت بیشتری خواهد داشت. اگر بخواهم بازاریابی در صنعت بازی را در یک جمله به شما بگویم “محتوا و برندینگ در شبکه‌های اجتماعی را با جدیت دنبال کنید.”

 

مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *