انواع بازاریابی را بشناسید

انواع بازاریابی

بازاریابی از دهه 1990 تاکنون تغییرات بسیار زیادی داشته است. شاید در زمانی که برای اولین بار از اینترنت برای بازاریابی استفاده می‌شد، چیزی به جز ایمیل مارکتینگ وجود نداشت. استفاده از اینترنت توانست هزینه‌های بازاریابی را به شدت کاهش دهد و به رشد و توسعه کسب و کارها کمک بسیار زیادی کرده است. با سندر همراه باشید تا انواع بازاریابی را باهم مرور کنیم.

 

با انواع بازاریابی آشنا شوید

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چند نوع بازاریابی مختلف وجود دارد؟ اگر عبارت بازاریابی را گوگل کنید، استراتژی‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. در ادامه سعی کردیم به مهمترین این موارد اشاره کنیم، البته همه موارد را شامل نمی‌شود و مطمئنا انواع دیگری وجود دارد.با سندر همراه ما باشید.

 

بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال نقطه مقابل بازاریابی سنتی است، در این نوع از بازاریابی با استفاده از تکنولوژی به خصوص اینترنت برای جذب مخاطبان استفاده می‌شود. البته کانال‌های بازاریابی متنوعی وجود دارد که از مهمترین آن می‌توان به موتورهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل اشاره کرد. البته جزئیات این نوع بازاریابی بسیار زیاد بوده و در اینجا فقط به مهمترین کانال‌ها اشاره کردیم.

 

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که به کمک آن محصولات یا خدمات کسب و کار شما در صفحات نتایج موتور جستجو قابل مشاهده باشد. البته SEM شامل دو بخش است. یکی بهینه سازی برای موتور جستجو (SEO) و دیگری تبلیغات کلیکی که مشهورترین آن گوگل ادز است. شما به کمک این دو روش چه به صورت ارگانیک و چه به صورت تبلیغات کلیکی می‌توانید محصولات یا خدمات خود را در نتایج برتر موتور جستجو قرار دهید.

 

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی، مهمترین ابزار در دیجیتال مارکتینگ است. زیرا محتوا همان چیزی است که به مخاطبان و همچنین موتورهای جستجو مانند گوگل اجازه می‌دهد اطلاعات مورد نیاز خود را در وب پیدا کنند. این نوع بازاریابی شامل ایجاد، انتشار و توزیع محتوا برای مخاطبان است. مهمترین مولفه بازاریابی محتوایی شامل: شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ نویسی، تولید کتاب الکترونیکی، وبینار و انواع اینفوگرافی و ویدیو و … هستند. برای شروع بازاریابی محتوایی قبل از هرکاری به یک تقویم محتوایی نیاز خواهید داشت.

 

بازاریابی شبکه اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی به معنی تولید محتوا برای تبلیغ برند و محصولات در رسانه‌های مختلف اجتماعی مانند: فیس بوکف اینستاگرام، توئیتر و لینکدین و … است. نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است که هیچ فردی برای خرید وارد شبکه‌های اجتماعی نمی‌شود، اما تولید محتوای مناسب آموزشی و … برای به خاطر سپاردن برندتان دقیقا کاری است که شما باید با بازاریابی شبکه اجتماعی آن را به درستی انجام دهید.

 

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی از طریق ایمیل شامل ارسال محتوای آموزشی، سرگرمی و یا پیام‌های تبلیغاتی برای افرادی است که مایل هستند پیام‌های شما را دریافت کنند. هدف اصلی این مورد از انواع بازاریابی تعمیق روابط شما با مشتری و یا مشتریان احتمالی است. معمولا از ایمیل مارکتینگ برای پرورش سرنخ‌های بازاریابی و فروش استفاده می‌شود. نکته ای که باید در این مسیر توجه کنید خرید بانک ایمیل و یا ارسال اسپم هیچ کمکی به رشد و توسعه کسب و کار شما نخواهد کرد.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها در زمینه‌ها یمشخصی متخصص محسوب می‌شوند، این افراد تاثیر زیادی بر مخاطبانی دارند که ممکن است شما در تلاش برای جذب آن باشید. برای استفاده صحیح از این نوع بازاریابی باید به مواردی نوع مخاطب، اندازه مخاطبان هدف، استراتژی هدفگذاری و … توجه داشته باشید. در غیراینصورت ممکن است هزینه‌های زیادی را در این حوزه بکنید و نتیجه مطلوب را کسب نکنید. معمولا برای انجام این کار می‌توانید از آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

 

بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی به مجموعه فعالیت‌های جسورانه و هوشمندانه‌ای گفته می‌شود که معمولا در مکان‌های فیزیکی پر بازدید با هدف افزایش آگاهی از برند پیاده سازی می‌شود. احتمالا شما هم نمونه‌هایی از بازاریابی چریکی را در مکان‌هایی مانند نمایشگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و یا حتی سالن انتظار فرودگاه‌ها مشاهده کرده اید.

 

افیلیت مارکتینگ

افیلیت مارکتینگ نوعی از بازاریابی است که در آن به ازای معرفی و خرید کاربر، به انتشار کننده آن تبلیغ پورسانت داده می‌شود. این روش هم اکنون چند سالی است که توسط دیجیکالا در حال اجراست. به عنوان مثال وب‌سایت‌ها به ازای نقد و بررسی یک کالا خاص، و هدایت کاربر به سایت دیجی کالا بعد از خرید کاربر مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می‌کنند. مهمترین ویژگی این نوع بازاریابی این است که تنها در صورت پرداخت کامل پول است که مالک وب سایت هزینه ای پرداخت خواهد کرد.

 

بازاریابی درونگرا

بازاریابی درونگرا بیش از آنکه مزاحم مشتری باشدف به جذب وی فکر می‌کند. اکثر تاکتیک‌های بازاریابی درونگرا تخت عنوان دیجیتال مارکتینگ قرار می‌گیرند، زیرا مصرف کننده یا مشتری شما برای انجام تحقیق و رفع مشکلات خود سعی در پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز است و از همین طریق با شما آشنا خواهد شد. در این نوع از بازاریابی با تمرکز بر روی تجربه ارزشمند مشتری به جذب وی خواهیم پرداخت. ستون اصلی این نوع بازاریابی محتواست.

 

بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدئویی نوعی بازاریابی محتوایی است که شامل استفاده از ویدئو به عنوان یک رسانه است. ایده ایجاد فیلم‌ها و بارگذاری آن‌ها در وب سایت‌هایی مانند آپارات یا یوتیوب و رسانه‌های اجتماعی برای افزایش آگاهی از برند صورت می‌گیرد. البته برخی از برنامه‌های ویدیویی به شما این امکان را می‌دهد تا سرنخ بازاریابی را پرورش دهید و کم کم آن‌ها را به مشتری بالفعال تبدیل کنید البته معمولا این مسیر کمی طولانی خواهد بود. 

 

بازاریابی همهمه ای

بازاریابی همهمه ای یک استراتژی بازاریابی ویروسی است که از محتوای خلاقانه، رویدادهای تعاملی و … برای افتادن نام برند شما در سر زبان‌ها کمک می‌گیرد. برای پیاده سازی اولیه این نوع بازاریابی ابتدا با افراد تاثیر گذار (influencer) تماس برقرار می‌شود و بعد از اینکه این افراد شروع به صحبت کردن در مورد برند شما کردند، سایرین به نشر و گسترش پیام شما می‌پردازند.

 

بازاریابی رویداد

رویدادها می‌توانند به صورت آنلاین و یا حضوری برگزار شوند. بعلاوه شرکت‌ها می‌توانند برگزار کننده، شرکت کننده و یا اسپانسر یک رویداد باشند. این نوع بازاریابی به ارتقای نام تجاری، محصول یا خدمات کمک بسیار زیادی خواهد کرد. برای موفقیت بازاریابی رویداد باید هدف از شرکت و مخاطبانی که قصد حضور در آن را دارند شناخته و با برنامه‌های هدفمند نیازهای این گروه از مخاطبان را به درستی رفع کنید. در غیر اینصورت هزینه‌های بسیار زیادی را متحمل خواهید شد.

 

مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *