افزایش نرخ مشارکت در اینستاگرام

افزایش نرخ مشارکت در اینستاگرام

چگونه می‌توانیم نرخ مشارکت را در اینستاگرام افزایش دهیم؟ این سوالی است که بسیاری از مشتریان این سوال را از ما می‌کنند. تا همین اواخر تنها کاری که باید در صفحه اینستاگرام انجام می‌دادید این بود که یک عکس نصفه نیمه خوب و خنده دار را پست می‌کردید تا همه مخاطبان برایتان سر و دست بشکنند. اما اگر می‌خواهید این روزها نرخ مشارکت‌تان بالا برود باید کارهای بیشتری انجام دهید! با سندر همراه باشید تا راه‌های افزایش نرخ مشارکت در اینستاگرام را با شما مرور کنیم.

 

بهترین روز و زمان ارسال پست را پیدا کنید

با کمک تست کردن، تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی می‌توانید بهترین زمان، روز و تعداد دفعات ارسال پست را تعیین کنید. البته نگران نباشید به غیر از Insight اینستاگرام شما می‌توانید از اپلیکیشن‌ها و ابزارهایی برای اینکار استفاده کنید. البته این ابزارها رایگان نیستند و برای گرفتن اطلاعات مورد نیاز لازم است هزینه‌ای را به صورت ماهانه پرداخت کنید. اما اگر یک کسب و کار و یا بلاگر هستید مطمئنا به چنین ابزارهایی برای کسب مخاطب حداکثری نیاز خواهید داشت. Tailwind یکی از همین ابزارهاست که شما می‌توانید از آن استفاده کنید و نتیجه فوق‌العاده آن را مشاهده کنید. پس از این به بعد دنبال این نباشید که پست سوشال مدیا را به صورت شانسی در ساعت 2 عصر، 8 شب و … ارسال کنید از ابزارها کمک بگیرید.

 

محتوای متفاوت مطابق تجربه کاربر تولید کنید

تحقیقات بازاریابی ما بر روی یک پروژه خاص نشان داد، اکانت‌هایی که بیشترین نرخ مشارکت را دارند، معمولا دارای تنوع محتوا هستند. به عنوان مثال هم ویدیو و هم عکس باکیفیت تولید می‌کنند. نکته بعدی که بسیاری از کاربران آن را نادیده می‌گیرند منحصر بودن عکس‌هاست. بسیاری به اشتباه سعی می‌کنند از صفحات مختلف کپی کنند این درحالی است که مخاطب شما دنبال دیدن عکس‌ها و ویدیوهایی است که در کمتر جایی آن را دیده است. پس کمر همت را ببندید و به جای کپی کردن از این و آن به سراغ تولید محتوای کاربرپسند و منحصر به فرد بروید.

 

عکس، ویدیو یا اسلایدر

براساس تحقیقاتی که بر روی اکانت‌های مختلف انجام دادیم، به این نتیجه رسیده‌ایم که پست‌های اسلایدری بیشترین جذابیت را برای مخاطبان داشتند. اما در مقابل تحقیقات دیگر هم ثابت کرده است که این نوع پست‌ها کمترین میزان مشارکت را رقم زده است. خوب الان ما پست اسلایدری قرار بدهیم یا خیر؟ پساخ کاملا واضح است! همه چیز را تست کنید. قرار نیست تجربیات ما مستقیما بر روی کسب و کار و صفحه سوشال مدیا شما صادق باشد. ما پیشنهاد می‌کنیم هم پست عادی، هم ویدیو و هم اسلایدر در صفحات شبکه اجتماعی به خصوص اینستاگرام قرار دهید. توجه داشته باشید که هیچ نسخه جامعی وجود نداشته و باید با تست کردن به بهترین مدل خود دست پیدا کنید.

 

محتوا تولید شده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید

ارسال مجدد محتوای اینستاگرام مشتریان، کلید افزایش تعامل است. مطالعات متعدد نشان داده است که پست های شبکه های اجتماعی با محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) بالاترین میزان تعامل را دارند. در یک مطالعه که توسط agorapluse انجام شده است نشان داد محتوایی که توسط کاربران تولید شده که اصطلاحا به آن UGC گفته می‌شود میزان مشارکتی 6.9 برابری نسبت به پست‌های معمولی داشته‌اند. البته باید توجه داشته باشید که شما اجازه ندارید بدون تایید مالک محتوا آن را در صفحه خود بازنشر کنید و ابتدا می‌بایست تایید وی را بگیرید در غیر اینصورت ممکن است با قوانین سفت و سخت اینستاگرام مواجه شوید و حساب کاربری‌تان را از دست بدهید. پس در استفاه از این امکان دقت لازم را داشته باشید.

 

عکس‌ها را قبل از ارسال ویرایش کنید

اگر می‌خواهید افزایش مشارکت در اینستاگرام را تجربه کنید، مطمئن شوید که کیفیت عکس‌ها با نام تجاری شما همگام است و عالی به نظر می‌رسند! البته انبوهی از ابزارهای ویرایش عکس وجود دارد که شاید شما از مهمترین آن “فتوشاپ” استفاده می‌کنید اما قصد دارم به شما بگویم که ابزاری مثل Canva فوق‌العاده است. بعلاوه اینکه این ابزار آنلاین بوده و دارای تم‌های بسیار متنوعی است که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با این حال هدف بهتر کردن عکس‌های ارسالی است و هیچ الزامی به استفاده از ابزاری خاص نیست. پس دست به کار شوید و بهترین عکسی که می‌توانید را در اکانت اینستاگرام خود بارگذاری کنید.

 

مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *