9 روش ساده برای افزایش نرخ باز شدن ایمیل

افزایش نرخ باز شدن ایمیل

شما به عنوان یک کارشناس یا مدیر مارکتینگ موفقیت کمپین‌های ایمیلی خود را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ احتمالا شما موفقیت کمپین را با با تعداد افرادی که نامه را باز می‌کنند(Email Open Rate) یا نرخ کلیک روی لینک‌های داخل ایمیل می‌سنجید. هیچ مشکلی در این روش سنجش کمپین وجود ندارد، اما آنچه که نادیده گرفته می‌شود این است که نرخ کلیک کاملا به نرخ باز شدن ایمیل بستگی دارد، زیرا تا زمانی که افراد ایمیل شما را باز نکنند، شانسی برای کلیک شدن لینک داخل ایمیل هم وجود نخواهد داشت. هر هفته محتوای جدید تولید می‌کنید و برای مشتریانتان ارسال می‌کنید. اما نرخ کلیک و نرخ باز شدن ایمیل‌هایتان همچنان پائین‌تر از حد انتظارتان است؟ چه چیزی باعث افزایش نرخ باز شدن ایمیل می‌شود؟ در این یادداشت به مواردی که روی افزایش نرخ باز شدن ایمیل تاثیر گذار هستند خواهیم پرداخت. 

 

تعریف نرخ باز شدن ایمیل

وقتی صحبت از نرخ باز شدن ایمیل در یک کمپین می‌شود یعنی چه میزان از دریافت کنندگان، ایمیل را باز کرده‌اند. نرخ باز شدن ایمیل را می‌توان در ایمیل‌های HTML ردیابی کرد. این ایمیل‌ها شامل یک پیکسل ردیابی(tracking pixel) هستند. پیکسل ردیابی یک تصویر کوچک و نامرئی است که با باز شدن ایمیل توسط کاربر به نمایش درمی‌آید. وقتی این تصویر از روی سرور دانلود شود، ایمیل باز شده تلقی خواهد شد. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود نرخ باز شدن ایمیل بیش از حد یا کمتر از حد واقعی گزارش شود. باز شدن ایمیل فقط در صورتی در نظر گرفته می‌شود که گیرنده ایمیل قادر به نمایش HTML با تصاویر باشد. ممکن است مشترکی بخواهند ایمیل HTML شما را بدون نمایش تصاویر بخواند، بنابراین حتی اگر کاربر ایمیل را باز کرده باشد، شما قادر به تشخیص آن نخواهید بود.

 

محاسبه نرخ باز شدن ایمیل 

اگر از سرویس دهنده‌های خدمات ایمیل مارکتینگ استفاده می‌کنید، نیازی به محاسبه نیست، چون حساب و کتاب اعداد به طور خودکار برای شما انجام می‌شوند. ولی اگر دوست دارید در این زمینه اطلاعات بیشتری داشته باشید در ادامه نحوه محاسبه نرخ باز شدن ایمیل را آورده‌ایم. نرخ بازشدن ایمیل برابر است با تعداد بازشدن‌های یکتا تقسیم بر تعداد کل ایمیل‌هایی که ارسال شده، منهای تعداد ایمیل‌هایی که برگشت خورده‌اند.

 

افزایش نرخ باز شدن ایمیل

نرخ ایده‌آل باز شدن ایمیل در کسب و کار شما چقدر است؟ اکثر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارسال ایمیل، داده‌هایی را منتشر می‌کنند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها عملکرد خود را در برابر رقبایتان بررسی کنید. استفاده و آزمایش تکنیک‌های زیر به شما کمک می‌کند نرخ باز شدن کمپین ایمیلی خود را بهینه کنید، حتی اگر تازه کار ایمیل مارکتینگ را آغاز کرده‌اید:

 

شخصی‌سازی ایمیل‌ها

اکثر کاربران زمانی که ایمیلی با نام خود و یا شرکتشان دریافت می‌کنند، احساس خوشایندی پیدا می‌کنند و ناخودآگاه ایمیل را باز می‌کنند.

 

سازگاری با تلفن همراه

در چند سال گذشته روش بازدید ایمیل‌ها توسط کاربران به کلی تغییر کرده است. از سال 2013 بیش از 50 درصد ایمیل‌ها از طریق تلفن همراه باز می‌شوند. شاید خبرنامه شما به خوبی در تلفن‌های همراه باز نشود. این می‌تواند یک دلیل پنهان برای پائین بودن نرخ باز شدن ایمیل‌ها باشد.

 

علت ثبت نام و ارسال ایمیل

تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا مشتریانی که شما را از قبل کاملا می‌شناسند ایمیل‌های شما را هرچند نامنظم، باز می‌کنند، اما افرادی که تازه ثبت نام کرده‌اند حتی گاهی شما و خبرنامه‌هایتان را فراموش می‌کنند؟ مشخص است. زمانی که شخصی در سایت و یا فرم شما ثبت نام می‌کند و تبدیل به سرنخی برای مشتری شدن می‌شود، بهتر است که آنها را همراهی کنید به گونه‌ای که شما را فراموش نکنند.

اکثر بازاریابان تصور می‌کنند همین که مشتری ایمیل خود را وارد کرد کار تمام است. در حالی که تازه کار اصلی یعنی حفظ آن مشتری شروع می‌شود. بهتر است ایمیلی به عنوان خوش آمد گویی برای او ارسال کنید و بگوئید که مثلا پنجشنبه‌ها صبح منتظر خبرنامه شما باشد. می‌توانید موضوعاتی که کاربران درباره آنها تمایل به دریافت خبرنامه دارند را در فرم ثبت نام سایت قرار دهید تا با تیک زدن آنها، شما بدانید برای هر مشتری کدام دسته از خبرنامه‌ها را باید ارسال کنید.  

 

انتخاب درست موضوع

اکثر ایمیلی‌های تبلیغاتی که هفتگی ارسال می‌شوند فرمت و شکل خط موضوعشان شبیه به هم هستند. ایمیل‌ها یکی پس از دیگری با عناوین مشابه راهی پوشه اسپم می‌شوند. پس در این بین به کارگیری یک ترفند خیلی ساده و ایجاد موضوعی هوشمندانه تا حد زیادی ایمیل‌های شما را با دیگر ایمیل‌ها متمایز می‌کند.

 

با ارزش بودن خبرنامه

اگر خبرنامه شما همیشه درباره اینکه شما و کسب و کارتان و هدفتان چیست باشد، اکثر مواقع مشتریان خود را از دست خواهید داد. نیاز مشتری را پیدا کنید و براساس خواسته آنها خبرنامه‌های خود را تنظیم کنید این گونه است که خبرنامه شما برای مشتری ارزشمند می‌شود.

 

جلوگیری از اسپم شدن ایمیل‌ها

همان طور که می‌دانید خیلی از ایمیل‌های تبلیغاتی اسپم می‌شوند. این روزها تلاش نرم‌افزار‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های ایمیل این است که امکانی فراهم کنند تا ایمیل‌ها وارد inbox مشتری شوند. بهتر است برای ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی خود از این ابزار‌ها و پلتفرم‌ها استفاده کنید.

 

خلق خبرنامه‌های جدید

اکثر خبرنامه‌های هفتگی با فرمت‌های مشابه و موضوعاتی در سبک‌های مشابه روانه inbox مشتریان می‌شود. در این مسیر باز هم به کارگیری کمی خلاقیت میزان مشتریان راضی و سرنخ‌های شما را تا حد چشم گیری افزایش می‌دهد. نگذارید خبرنامه‌هایتان رنگ روزمرگی به خود بگیرند و خسته‌کننده شوند. همیشه مطالب جدید و با کیفیت برای ارائه داشته باشید.

اگر 2 الی 3 هفته یک بار خبرنامه با کیفیت ارسال شود خیلی بهتر از ارسال هفتگی و یا روزانه خبرنامه‌های تکراری و بی‌کیفیت است. این مسئله باعث افزایش نرخ باز شدن ایمیل‌های شما می‌شود.

 

کیفیت لیست ایمیل

هیچ چیزی به اندازه لیست‌های ایمیل قدیمی و بی‌کیفیت نرخ باز شدن ایمیل شما را پائین نمی‌آورد.

بهتر است مشترکینی که در 6 ماه گذشته فعالیت خاصی نداشته‌اند را از لیست ایمیل‌های فعال خود جدا کنید. همچنین از بانک ایمیل یعنی آدرس ایمیل اشخاصی که اجازه ارسال را به شما نداده‌اند استفاده نکنید.

 

طراحی خبرنامه

و در آخر مانند تمام خبرنامه‌ها طراحی و قابلیت اسکن مناسب مطالب و سادگی حرف اول را در محبوبیت خبرنامه شما می‌زند. پیچیدگی در طرح و چیدمان نامنظم و شلوغی مطالب باعث خستگی و سردرگمی خواننده می‌شود.

 

ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *